החורף בעיצומו ואתם עדיין מחפשים מה לעשות עם עצמכם ועם המשפחה בסופי השבוע?

אנו ממליצים על טיולי פריחה ברחבי הארץ, כך תוכלו גם לראות יחד עם כל המשפחה את מה שיש למדינה המדהימה שלנו להציע, מהצפון הרחוק ועד לדרום – בכל פינה תמצאו פריחה ?

בצפון, בסמוך לישוב נוב תוכלו למצוא את איריס הביצות שגדל באמת בביצה אמיתית מינוס יתושי הקדחת. אם בחודשי דצמבר וינואר ראינו כאן את הנרקיסים, בחודשי פברואר ומרץ נוכל לראות כאן מאות אם לא אלפי איריסי הביצה שפורחים כולם בצבע צהוב חיוור. הפרח עצמו גדל בקרקע כבדה ובוצית ואף על פי שהיה בעברו נפוץ בכל רחבי הארץ, הוא נעשה כיום נדיר באזורנו ונוכל לראות אותו בעיקר באחו נוב ?

קרדיט לצלמת: עמית וקסלר

"מתחת לסלע צומחת לפלא, רקפת נחמדת מאוד…."
כשלוין קיפניס כתב על הרקפת, סביר להניח שהוא כתב על הפריחה המופלאה שלה באזור מצוק הארבעים שבכרמל, כן כן. זה שכינויו הוא ההר הירוק כל השנה. בחודשי החורף בעיקר הוא זוכה לעוד צבעים שהופכים אותו ליותר ויותר ססגוני ועם בוא הגשמים, נראים גם הנרקיסים והרקפות. אומנם לא חסרים מסלולים בהר אבל ההמלצה שלנו על מנת שתוכלו לראות את כלל הפריחה היא במסלול מצוק הארבעים שמשלב בתוכו את עצי האלון העתיקים יחד עם הנוף המרהיב והמהפנט של הכרמל כולו ושל שדות הרקפות והנרקיסים שכבר פורחות בו.

צבעוני ההרים בשמורת הבונים (יצא לנו חרוז)
אם בכלל השנה אנחנו אוהבים להגיע לשמורה, אז בחודשי החורף כדאי להגיע לשמורת הבונים בשביל לראות את צבעוני ההרים האדום שפורח באלפיו מול הים הכחול (רק מציינים שהכניסה בתשלום).
בין שאר הדברים, תוכלו ליהנות מהפריחה המדהימה של הסחלבים וגם רקפות.

קרדיט לצלם: אסי טיכטל

בורות לוץ – כן, יש באמת מקום כזה ?
השנה, לעומת שנים עברו, המדבר פורח במלוא חולו וגם הוא אינו מקופח השנה וניתן לראות בו פריחה ייחודית של צמחי המדבר השונים.
באזור הר רמון שבסביבתו נמצאים הבורות ישנם מספר מסלולים כאשר ברובם ניתן למצוא פריחה מרהיבה של צבעוני ססגוני וגם את הפריחה של שמשון הדור (לא הגיבור, הדור).
את פרח הצבעוני ניתן לראות בעיקר בגלל צבעו הורוד-לבנבן עד סגול וצהוב עז, ולעומתו, הפרחים הורודים-אדומים-לבנים – הם אלו פרחי שמשון הדור שניתן לראותם גם במקומות אחרים.

 

ואתם? מה התוכניות שלכם לסוף השבוע?