החורף כבר כאן במלוא הדרו, כמויות הגשמים שירדו במדינה הגיעו כבר במרבית המקרים והמקומות לאחוזים העליונים של כמויות הגשם השנתיות (!!) ומכיוון שמצופה לנו שבת רגועה וללא גשמים אחרי מספר שבתות שבהן היה גשום שלא הפסיק לרדת, קבלו מאיתנו מספר מסלולים לטיול, לתצפית ולהשתכשכות ?

1. בתצפית של הר בנטל כבר ביקרתם?
אם חשקה נפשכם ושתבכם בתצפית מרהיבה על צפון הארץ אז פסגת הר בנטל בתקופת החורף זה המקום המושלם עבורכם. מגובה של 1,165 מטרים מעל פני הים ניתן לראות את מרבית צפון הארץ כולל את הר אביטל הסמוך, את הר החרמון ואת חורבות העיר קונטרה. מה גם שניתן לראות מהתצפית בהר את עמק הבכא, זכר למלחמת יום הכיפורים – אין לנו בכלל ספק שביקור בהר בנטל הוא דרך מדהימה לראות את פלאי הטבע שיש למדינה שלנו להציע, וגם קצת היסטוריה על הדרך.

2. בתרונות בארי – כן, יש באמת מקום כזה…
גך לחלקים הדרומיים והכאילו יבשים יותר של המדינה יש מה להציע ואחד מהם הוא שמורת הטבע בתרונות בארי שבנגב המערבי. אם תגיעו לכאן בחודשי החורף תוכלו לראות את שדה הכלניות היפיפיות שמזכירות יותר מרבד אדום. כמובן שניתן לראות בשמורה גם פרחים רבים אחרים כמו: חצב, סחלב, אירוס ועוד ועוד ועוד…

 

3. תצפית מכתש רמון – המקום שישאיר לכם טעם של עוד
מחפשים מקום ממש ייחודי לטיול חורף? קבלו את מכתש רמון. אורכו 40 ק”מ, רוחבו 9 ק”מ ועומקו 350 מטר. לכשתגיעו למכתש תוכלו ליהנות ממגוון פעילויות הכוללות כמובן את התצפית על המצוק שממנו ניתן להשקיף על היעלים הרבים. לאחר התצפית ניתן להמשיך למרכז המבקרים וללמוד על סיפור חייו של האסטרונאוט אילן רמון ז”ל. אחרי שסיימתם שם, אל תסתפקו בזה ורדו אל המכתש עצמו, שם תוכלו לראות גם מאובנים, סלעים וולקניים ועוד.

4. האגם הנעלם
רוצים להפתיע את המשפחה בטיול חורפי בגליל העליון? אנחנו לגמרי זורמים על האגם במחצבת געתון.
האתר עצמו ממוקם סמוך לקיבוץ כברי בצפון הגליל המערבי והוא מציע מסלול הליכה מהנה שבסופו מגיעים לאגם ציורי שזכה לכינוי “האגם הנעלם”. האגם עצמו נוצר כתוצאה מפעילות המחצבה שפעלה בזמנו באזור שבעקבותיה נפער בור (כאילו דה…) שהתמלא במי תהום.

5. פארק אדמית – לאוהבי הסיפוק המהיר
מדובר במסלול מעגלי וקצר האורך 2 ק”מ שניתן לעשות גם ברכב וגם ברגל כאשר בפסגה ניתן לראות את הנוף המרהיב של הים התיכון ומפרץ חיפה, ביום ממש טוב רואים אפילו עד רמות מנשה ?. קצר ולעניין.

6. יער בית קשת
הדרך המקיפה את נצרת מדרום וממזרח לאורך 18 ק”מ מתאימה להולכי רגל, אופניים ומיניבוסים…
לאורך כל הדרך ניתן למצוא מצפורים וחניונים. הדרך עצמה יוצאת ממחנה שמשון אל עבר חניון מלכת הולנד, משם ניתן להמשיך למצפור וחניון תרען המאפשר (ביום טוב) לתצפת על החרמון, הר כנען, מירון ואפילו עד הכרמל. משם הדרך ממשיחה לחניון ולמצפור בית היערן שניתן לצפות ממנה על התבור, הגלבוע, רמת כוכב ורמת יבניאל, משם נמשיך למצפור אלוני בית קשת.

7. יער צרעה
בלב ליבו של יער צרעה (יער הנשיא) מתנשא רכס צרעה הצופה על מישור החוף, אזור השפלה והרי יהודה. בתוך היער העצום ניתן למצוא אתרים ארכיאולוגיים ודרך של 10 ק”מ שזרועה בנקודות תצפית ופסלים סביבתיים שיצאו אמנים מקומיים מגושי סלע ענקיים.

יצאתם לטיול חורף בשבת? אל תשכחו לקחת איתכם שתייה לדרך, כי גם בחורף אפשר להתייבש!
ולא לשכוח לשלוח לנו תמונות, שנקנא…